Spustelėk aktyvias ikonėles ir sužinok, kokios yra interneto galimybės.
Spustelėk aktyvias ikonėles ir sužinok, kokie yra interneto pavojai.
Spustelėk aktyvias ikonėles ir sužinok, kokios yra interneto galimybės.
Internete patogu ieškoti informacijos, mokytis. Tai ne tik nuotolinės pamokos, skaitmeniniai vadovėliai, elektroninės knygos, bet ir interaktyvūs edukaciniai žaidimai, „YouTube“ kanalas, programavimo kursai, virtualios aplinkos („Zoom“, „Microsoft Teams“, „Google Meet“), kuriose galima tiesiogiai dalyvauti nuotolinėse pamokose.
Patogu bendrauti su draugais ir šeima žinutėmis arba vaizdo pokalbiais, kai gyvena toli vieni nuo kitų ir negali susitikti ir bendrauti gyvai.
Internete daugybė saugių pramogų, tokių kaip animaciniai filmukai, vaikiški filmai, muzika ir elektroninės knygos, įvairūs edukaciniai žaidimai, skirti vaikams.
Internetas suteikia daug galimybių ir dažnai naudojamas atlikti įvairius darbus. Darbuotojas gali dirbti nuotoliniu būdu iš įvairių pasaulio vietų, gali atlikti virtualius tyrimus, ieškoti informacijos, kurti bendrus projektus. Populiariausias ir dažniausiai naudojamas darbe – elektroninis paštas. Čia galima siųsti žinutes, dokumentus ir informaciją kolegoms, klientams ir partneriams.
Virtualus žemėlapis išmaniuosiuose telefonuose ar nešiojamuose kompiuteriuose padeda nustatyti buvimo vietą, maršrutą, artimiausią ar tolimiausią kelią iki reikiamos vietos. Vietos paieška žemėlapyje internetu yra labai paprasta ir patogi. Naudojamos „Google Maps“, „OpenStreetMap“ ir kitos programos ar paslaugos.
Žmogus, net neišeidamas iš namų, gali elektroninėse parduotuvėse užsisakyti ir nusipirkti prekių, maisto į namus.
Spustelėk aktyvias ikonėles ir sužinok, kokie yra interneto pavojai.
Tai smurto, siaubo vaizdai, suaugusiems skirtas turinys, patyčios. Vaikai netinkamą turinį internete gali surasti atsitiktinai, ieškodami ko nors kito, spustelėdami tariamai nekenksmingą nuorodą pranešime, internetinėje svetainėje ar dalindamiesi failais.
Kompiuteris atima daug laiko, kurį vaikai galėtų skirti fiziniam aktyvumui arba buvimui gamtoje. Atsiranda miego, sveikatos sutrikimų. Priklausomas žaidėjas negali lengvai nustoti žaisti.
Nesaugios svetainės ir nepatikimi puslapiai kuriami tam, kad apgautų ar išviliotų asmeninius duomenis, pinigus, sutrikdytų kompiuterio darbą. Geriausias būdas apsisaugoti – būti atidžiam naudojantis internetu ir nuolat atnaujinti kompiuterio ar telefono programinę įrangą, naršyklę, kad būtų išlaikytas saugumo lygis.
Žmonės gali apsimesti kitais, siekdami apgauti vartotojus, gauti jų asmeninę informaciją. Apsimetėliai naudoja netikras nuotraukas ir pavardes. Jie gali pavogti nuotraukas iš interneto arba naudoti kitų žmonių tapatybę.
Neapsaugoti asmeniniai duomenys (vardas, pavardė, adresas, gimimo data, telefono numeris), jų paviešinimas socialiniuose tinkluose. Nesiimant atsargumo priemonių, vaikai gali sukelti finansinių nuostolių šeimai arba patirti tapatybės vagystę.
Tai elgesys, komentarai ar kiti įvairūs veiksmai internete ar kitoje virtualiojoje erdvėje, kuriais norima pakenkti, įžeisti, sukelti baimę, gėdą tam tikriems asmenims.