Pomėgis – tai, ką mėgstame veikti laisvalaikiu. Kiekvienas žmogus yra unikalus, todėl ir jo pomėgiai yra labai skirtingi. Pomėgiai – tai tokia veikla, kuri atliekama su dideliu džiaugsmu ir malonumu. Dauguma žmonių renkasi tokią profesiją, kuri atitinka jų pomėgius.
Žymūs žmonės dar būdami vaikai turėjo pomėgių, kurie jiems padėjo tapti tokiems garsiems ir žinomiems.
Spustelėk paveikslėlius ir sužinok daugiau informacijos apie žymius žmones.
Albertas Einšteinas vaikystėje mėgo muziką, grojo smuiku ir domėjosi fizika ir matematika. Šie pomėgiai išgarsino jį ir prisidėjo prie didžiulio indėlio į šiuolaikinę fiziką, kuri pakeitė mūsų visatos suvokimą ir padėjo suformuoti jos vaizdą. Tai reliatyvumo teorijos autorius.
Styvas Jobsas vaikystėje mėgo technologijas ir atlikdavo daug eksperimentų su elektroniniais įrenginiais. Šis jo pomėgis prisidėjo prie jo vėlesnių darbų, kuriant „Apple“ kompaniją. Jis tapo garsiu verslininku.
Rašytoja Džoana Rouling, kurią išgarsino parašyta fantastinių apysakų serija apie berniuką burtininką „Haris Poteris“, vaikystėje mėgo skaityti knygas. Šis pomėgis ir paskatino ją tapti garsia ir įkvepiančia rašytoja.
Bilas Geitsas nuo mažens buvo kompiuterių entuziastas. Vaikystėje jis sugebėjo pats susirinkti ir programuoti kompiuterius, o šis jo pomėgis padėjo jam tapti žymiu programuotoju ir verslininku, kuris įkūrė „Microsoft“ kompaniją.
Gerai žinomas fotografas, rašytojas, lektorius, laidų vedėjas, zoologijos magistras, ornitologas Marius Čepulis gamta domėjosi nuo pat vaikystės: „Nuolat viriau šitoje košėje. Bėgau žiūrėti, kada grįžta pempės, nors dar nesidomėjau paukščiais. Kai buvau 13 metų, pavasarį, kovo pabaigoje, pamačiau mėlynąją zylę erškėčių krūme prie sodybos. Nuo tada prasidėjo mano oficiali ornitologo karjera“, – drąsiai tvirtina knygų apie gamtą autorius. Vienas pirmųjų prisiminimų iš vaikystės – vėžių paleidimas į upelį. „Stirna rasotoje pievoje irgi vienas pirmųjų vaikystės prisiminimų. Taip pat vikšras ant lapo, išpranašavęs, kad būsiu biologas.“
Vaikai taip pat turi ir pasakoja apie savo pomėgius. Paklausykime jų.
Spustelėk aktyvias ikonėles ir sužinok daugiau informacijos apie vaikų pomėgius.
Man patinka piešti ir tapyti. Užaugusi aš norėčiau būti dailininkė arba dizainerė.
Man patinka groti gitara. Užaugęs aš pasirinksiu muzikanto, DJ ar muzikos mokytojo profesiją.
Aš mėgstu fotografuoti. Kiek daug grožio aplink mus, kurį man pavyksta įamžinti savo nuotraukose! Užaugusi būsiu fotografė arba žurnalistė.
O man patinka megzti. Tai padeda nusiraminti. Gal užaugęs būsiu mezgėjas ir kursiu megztų rūbų kolekcijas?
Kiekvieną dieną žaidžiu futbolą. Man patinka šis sportas. Užaugęs svajoju tapti žymiu sportininku ir garsinti Lietuvą savo pasiekimais. Galėčiau būti ne tik profesionalus sportininkas, bet ir futbolo treneris, fizinio ugdymo mokytojas.
Kaip smagu, kai aplink daugybė žydinčių augalų! Man patinka sodinti ir po to prižiūrėti augalus. Yra nemažai profesijų, kurios susijusios su mano pomėgiu: sodininkystė, floristika, peizažo architektūra.
O man patinka konstruoti. Lankau robotikos būrelį ir užaugęs norėčiau tapti programuotoju ar inžinieriumi.
Kartu su draugais lankome gatvės šokius. Tai puikus būdas pailsėti ir išsikrauti. Pačios kojos kilnojasi pagal muzikos ritmą! O kur dar pasirodymai, įvairūs konkursai, išvykos! Pasikviečiau kartu lankyti šokius ir geriausią savo draugę. Užaugusi norėčiau tapti šokėja arba šokių mokytoja.
Mano močiutė – puiki kulinarė. Ji ir mane išmokė skaniai gaminti valgyti, todėl norėčiau tapti puikia kulinare ar net virtuvės šefe. Gal net savo restoraną atidaryčiau! Norint pagaminti skanių patiekalų, reikia išmanyti maisto sudėtį, savybes. Tam reikia įgyti maisto technologo specialybę.
Žaisti kompiuterinius žaidimus taip pat gali būti prasmingas pomėgis, kuris gali nulemti profesijos pasirinkimą ateityje. Jeigu domina kompiuterinių žaidimų kūrimo ypatumai, tai ateityje gal tapsite kompiuterinių žaidimų kūrėju ar programuotoju.