Patyrinėk paveikslėlį ir paklausyk vaikų patarimų, kaip reikia saugiai elgtis virtualioje erdvėje.
Spustelėk aktyvias ikonėles ir sužinok.
Rinkis saugias interneto svetaines. Patikrink, ar naršyklės laukelyje nupiešta spyna ir svetainės adresas prasideda https://.
Susikurk prisijungimo vardą. Tai gali būti tavo sugalvotas slaptas vardas (tai gali būti bet kokio daikto, gyvūno pavadinimas, pravardė ir pan.).
Slaptažodis – tai slapta ženklų seka, kurią žino tik tas, kuris ją sugalvoja. Sugalvok savo saugų slaptažodį, atsimink jį ir niekam nesakyk!
O kaip sukurti saugų slaptažodį?
Saugų – sunkiai atspėjamą – slaptažodį turi sudaryti ne mažiau kaip 8 ženklai: didžiosios ir mažosios raidės, skaičiai ir simboliai. Tam, kad svetimi žmonės negalėtų pamatyti renkamo slaptažodžio, ekrane matomi tik taškai ar žvaigždutės.
Baigus veiklą virtualioje aplinkoje reikia nepamiršti atsijungti nuo paskyros. Taip pat svarbu neišsaugoti slaptažodžių, net jei naršyklė ir siūlo tai padaryti.
Naudodamiesi internetu, pavyzdžiui, dirbdami ar žaisdami, niekada neatskleiskite asmeninės informacijos – asmeninių duomenų. Asmeniniai duomenys – tai asmens tapatybę nusakantys ir su asmeniu susiję duomenys. Paviešinus savo asmens duomenis (vardą, pavardę, adresą, telefono numerį, su asmeniu susijusias nuotraukas, vaizdo medžiagą, garso įrašus) internete iškyla įvairiausių grėsmių. Paskelbtais duomenimis gali pasinaudoti interneto nusikaltėliai ir pakenkti žmogui.
Spustelėk paveikslėlius ir sužinok, kokie yra asmeniniai duomenys.
Elektroninio pašto adresas.
Banko kortelės numeris.
Vardas ir pavardė.
Telefono numeris.
Namų adresas.
Informacija apie tėvus ar kitus šeimos narius.
Gimimo data.
Mokyklos ar darbovietės, kurioje mokosi ar dirba, pavadinimas.