Gamtos objektai – natūralūs gamtos reiškiniai: akmenys, medžiai, ežerai, upės, samanos ir kt.
Globalinė padėties nustatymo sistema (GPS) – leidžia sužinoti objekto buvimo vietą bet kurioje pasaulio vietoje. Šią sistemą sudaro kosminiai Žemės palydovai ir specialūs imtuvai. GPS imtuvas padeda orientuotis, planuoti ir apskaičiuoti maršrutą tarp pasirinktų taškų, keliaujant rodo judėjimo kryptį.
Kompasas – prietaisas, rodantis kryptį, dažniausiai naudodamas magnetinę adatą, kuri rodo šiaurę. Yra magnetiniai kompasai (su adata), elektroniniai kompasai (skaitmeniniai, naudojantys jutiklius) ir giroskopiniai kompasai (naudojami laivuose ir lėktuvuose). Kiekvienas kompasas padeda orientuotis ir rasti kelią.
Orientavimasis – mokėjimas rasti pasaulio šalių kryptį ir savo padėtį aplinkos objektų atžvilgiu, pagal įvairius gamtos požymius, naudojantis kompasu, žemėlapiu ar globaline padėties nustatymo sistema (GPS).
Reljefas – Žemės paviršiaus ar tik tam tikros jo dalies išorinis vaizdas.
Vietovės planas – tai brėžinys, kuriame vaizduojama nedidelė teritorija (buto, kiemo, vietovės) plotas, o sumažinti objektai vaizduojami iš viršaus sutartiniais ženklais.
Žemėlapis – daug kartų sumažintas Žemės paviršius arba jo dalies vaizdas iš viršaus. Žemėlapyje naudojami sutartiniai ženklai.