Visos temos
Visuomenės veiklos pažinimas

Ketvirtokų klasė planuoja išvyką. 

Peržiūrėk animaciją ir sužinok, kaip jie išsirinko kelionės kryptį. 

Planuodami kelionės maršrutą klasės mokiniai pasiskirsto pareigomis, kas kuo pasirūpins išvykoje. Tai yra mokinių pareigos išvykoje. Mokytoja primena, kad klasėje visuomet galioja ir klasės taisyklės, kurias jie sudarė ir aptarė dar mokslo metų pradžioje. Jų privalo laikytis visi klasės mokiniai.

Mokykloje mokiniai turi ir daugiau pareigų, kurių jie laikosi kasdien: eina į mokyklą, stropiai mokosi, laikosi elgesio taisyklių ir pan. Tuomet mokytis patogu, o vykti į išvyką visiems klasės mokiniams malonu ir saugu.

Mokinio taisyklės: 
1. Į pamokas ateinu laiku, nevėluoju.
2. Pamokai pasiruošiu per pertrauką.
3. Per pamoką atidžiai klausau mokytojo.
4. Stropiai mokausi, atlieku namų užduotis.
5. Esu draugiškas, mandagus, tolerantiškas.
6. Visada padedu draugams.
7. Saugau save ir kitus.
8. Kasdien turiu visas reikiamas priemones.
9. Klasėje palaikau tvarką ir švarą.
10. Klasėje, koridoriuje ir valgykloje elgiuosi kultūringai.
11. Taisoju savo knygas ir sąsiuvinius, juos aplenkiu.
12. Tausoju klasės inventorių.
13. Susitvarkau savo darbo vietą.

Mokiniai pastebi, kad ir valstybėje egzistuoja taisyklės – įstatymai, kurių turi visi laikytis. Įstatymai nurodo, kaip turi elgtis šalies gyventojai. Pavyzdžiui, „Kiekvienas Lietuvos Respublikos pilietis, užsienietis, turintis teisę nuolat ar laikinai gyventi Lietuvos Respublikoje, turi teisę mokytis, įgyti išsilavinimą ir kvalifikaciją.“ (Lietuvos Respublikos Švietimo įstatymas, 24 str. 1)

Įstatymai taip pat užtikrina, kad būtų laikomasi tų pačių sutarimų – teisių ir pareigų.

Pareigos nurodo, kokių susitarimų - įstatymų privalo laikytis kiekvienas šalies pilietis ar gyventojas. Už jų nesilaikymą gresia pasekmės, pavyzdžiui, baudos. Prieš įstatymus visi šalies gyventojai yra lygūs. 

Piliečio teisės nurodo, ką kiekvienas žmogus turi teisę daryti. Žmogaus teisės negali būti varžomos.

Pagrindinės piliečių teisės ir pareigos yra nurodytos pagrindiniame valstybės įstatymų rinkinyje – Konstitucijoje. Konstituciją sudaro 14 dalių. Kiekviena dalis paaiškina tam tikrą temą (kaip renkama valdžia, kaip žmonės gali dirbti ir t. t). 

Konstitucijoje yra nurodytos pagrindinės žmogaus teisės ir pareigos, kaip Lietuvoje turėtų būti sprendžiami įvairūs klausimai.

Spustelėk aktyvias ikonėles ir sužinok daugiau informacijos apie Konstituciją.

Lietuvos Respublikos Konstitucija, kurioje pažymėti 1 straipsnis, 21 straipsnis, 42 straipsnis, šalia du vaikai, skaitantys Konstituciją.
Atgal
Pirmyn
Atgal
Pirmyn