Visos temos
Visuomenės veiklos pažinimas

Bendravimas internete visiems mums yra kasdienybė. Svarbu žinoti ir prisiminti, kad kaip ir realiame pasaulyje, taip ir virtualioje erdvėje egzistuoja tam tikros bendravimo taisyklės, kurios padeda jaustis saugiai bendraujant tarpusavyje. 

Būtų idealu, jei visi žmonės virtualioje erdvėje būtų mandagūs. Deja, kaip ir realiame gyvenime, pasitaiko įvairių situacijų, kurios mus verčia jaustis nesaugiai.

Mergaitė, laikanti telefoną ir sėdinti socialiniuose tinkluose.

Spustelėk aktyvias ikonėles ir pabandyk atsakyti į pateiktus klausimus.

Neigiama ir pikta kalba internete.

Spustelėk aktyvius paveikslėlius ir sužinok mandagumo virtualioje erdvėje taisykles.

Žaisdami žaidimus, susirašinėdami žinutėmis virtualioje erdvėje mes bendraujame su kitais žmonėmis, dalijamės su jais informacija. Dalis žmonių, su kuriais bendraujame virtualioje erdvėje, mums jau būna pažįstami realiame gyvenime: giminaičiai, klasės draugai, kiemo draugai ir pan. Kita dalis – žmonės, su kuriais mes susipažįstame tik virtualiame pasaulyje, o realiame gyvenime niekada nesusitinkame. Šaunu, kad galime susirasti draugų ir virtualioje erdvėje. Tačiau, susipažįstant su jais, visuomet reikia pagalvoti, ar jie elgiasi sąžiningai, ar prisistato tuo, kuo iš tikrųjų yra realiame gyvenime. 

Spustelėk aktyvią ikonėlę ir sužinok, ką daryti, pajutus grėsmę.

Du vaikai bendrauja internetu; sukčius, blogais ketinimais.

Dabar, kai internetas tampa neatsiejama žmonių gyvenimo dalis, bendravimas jame dažnai prilyginamas bendravimui realiame gyvenime. Gyvo bendravimo taisyklės mums yra puikiai žinomos ir jomis visada vadovaujamės: pasisveikiname, atsisveikiname, dėkojame, neįžeidinėjame vieni kitų. 

Tačiau internete atsitinka priešingai: jausdamiesi nematomi dalis žmonių reiškia mintis nemandagiai, užgauliodami išlieja emocijas. Būtent dėl galimybės jaustis nematomam ir viską sakyti „čia ir dabar“, dalis žmonių leidžia sau virtualioje erdvėje daugiau nei realiame gyvenime.

Svarbu prisiminti, kad mandagaus elgesio taisyklės galioja ne tik realiame gyvenime, bet ir virtualioje erdvėje. Šių taisyklių laikymasis leidžia visiems jaustis saugiau.

Keturi vaikai, vienas iš jų rėkia ant telefono, yra susierzinęs, o kiti vaikai į jį žiūri.
Atgal
Pirmyn
Atgal
Pirmyn