Visos temos
Aplinkos pažinimas

Spustelėk aktyvias ikonėles ir sužinok, kaip susidarė žemynai ir vandenynai.

Žemės paviršių sudaro kietas uolienų sluoksnis, vadinamas pluta. Žemynas – Žemės sausumos dalis, didžiausias ir storiausias Žemės plutos masyvas, kurio paviršius yra aukščiau už Pasaulinį vandenyną. Ploniausias plutos dalis dengia vandenynų vanduo. Žemynai Pasaulinį vandenyną dalija į vandenynus. Mūsų planetoje yra 7 žemynai ir 5 vandenynai.

Kaip nurodyti žemyno vietą žemėlapyje? Norėdamas nurodyti žemėlapyje, kur yra žemynai ar vandenynai, naudok pasaulio kryptis, atkreipk dėmesį, kokie vandenynai ar žemynai yra šalia, kas skiria vieną žemyną ar vandenyną nuo kito.

Spustelėk aktyvias ikonėles, panagrinėk pasaulio žemėlapį, susipažink, kokie yra žemynai ir vandenynai.

Spustelėk aktyvias ikonėles ir susipažink su žemynais.

Šiaurės ir Pietų ašigaliai yra skirtingose planetos pusėse ir pasižymi skirtingais bruožais.

Spustelėk aktyvias ikonėles ir sužinok apie Šiaurės ir Pietų ašigalius.

Panagrinėk žemėlapį. Ar pastebi, kad žemynuose kartojasi tam tikromis spalvomis pažymėti žemės plotai. Jos žymi, kuriems regionams būdingas panašus klimatas ir augmenija. Sausumos plotai, kuriems būdinga panaši augalija ir klimato tipas, yra vadinami geografine zona. Skirtingose klimato ir geografinėse zonose yra skirtingos aplinkos sąlygos, kurios kartu formuoja Žemės paviršiaus įvairovę, lemdamos toje žemyno teritorijoje būdingas augalų ir gyvūnų rūšis. Šie veiksniai kuria skirtingas ekosistemas, lemia žmonių gyvenimo būdą įvairiose pasaulio vietose. Geografinės zonos neturi aiškių ribų, jos pamažu pereina viena į kitą.

Spustelėk aktyvias ikonėles ir sužinok apie geografines zonas.

Atgal
Pirmyn
Atgal
Pirmyn