Australija – tai sala, šalis ir žemynas vienu metu. Mažiausias žemynas, bet 6-ta pagal dydį pasaulio valstybė, apimanti visą Australijos Tasmanijos salą ir keletą nedidelių salelių Indijos ir Ramiajame vandenynuose. Australijai būdinga išskirtinė augalija ir gyvūnija.
Australijos kraštovaizdis yra labai įvairus ir unikalus. Didžioji Australijos dalis yra dykumos. Ten karšta, mažai vandens ir beveik nėra augmenijos. Šiaurės rytuose plyti tankūs miškai, kuriuose auga vešli augalija.
Spustelėk aktyvias ikonėles ir sužinok apie Australiją.
Didžioji Smėlio dykuma
Viena karščiausių Žemės vietų.
Didžioji Viktorijos dykuma
Didžiausia dykuma šalyje.
Ajerso uola arba Uluru
Australijos viduryje yra viena didžiausių Žemėje pavienių uolų – Uluru.
Didysis barjerinis rifas
Didysis barjerinis rifas – didžiausia pasaulyje koralų rifų ir koralinių salų juosta Koralų jūroje, šalia Australijos šiaurės rytinės pakrantės.
Didysis Vandenskyros kalnagūbris
Aplink rytinį ir pietrytinį Australijos pakraštį driekiasi Didysis Vandenskyros kalnagūbris.
Gamta Australijoje ypač įdomi, nes daug gyvūnų ir augalų rūšių galima pamatyti tik šiame žemyne.
Spustelėk paveikslėlius ir sužinok apie kelis Australijos gyvūnus ir augalus.
Raudonoji kengūra
Australijos simboliu laikomos kengūros, kurių šioje šalyje gyvena dvigubai daugiau nei žmonių. Raudonoji kengūra gyvena tik Australijoje. Stovinčios raudonosios kengūros ilgis siekia suaugusio žmogaus ūgį. Tai vienintelė kengūra, turinti rausvo atspalvio kailį.
Ančiasnapis
Ančiasnapiai yra žinduoliai, bet deda kiaušinius. Ančiasnapio patinas ant užpakalinių kojų kulno turi pentiną, kuris jungiasi su nuodų liauka.
Koala
Koalos paplitusios Rytų Australijoje. Gyvena eukaliptuose, labai lėtai laipioja, didesnę paros dalį snaudžia. Saugomos gamtos apsaugos įstatymų.
Strutis Emu
Strutis Emu antras pagal dydį paukštis pasaulyje, užauga iki 190 cm ir bėgdamas gali pasiekti iki 50 km/h greitį. Stručiai Emu gyvena Australijos pusdykumėse.
Eukaliptai
Žemyno šiauriniuose pakraščiuose veši kietalapiai augalai – daugiausia eukaliptai. Dažniausiai aukšti medžiai. Karališkasis eukaliptas – aukščiausias Žemėje medis, siekia 150 metrų.
Buteliniai medžiai
Buteliniai medžiai yra unikali medžių grupė, kilusi iš Australijos. Jie pavadinti taip dėl savo išstorėjusio kamieno, kuris primena butelį. Kamienuose kaupia vandenį, o tai leidžia jiems išgyventi sausringose sąlygose. Buteliniai medžiai teikia buveinę įvairiems gyvūnams, įskaitant paukščiams, gyvatėms ir driežams ir yra svarbus jų vandens šaltinis.
Australija – rečiausiai apgyvendintas žemynas. Dauguma gyventojų – atvykėliai. Didžiąją teritorijos dalį šalyje užima nederlingos vietovės, todėl beveik visi gyventojai yra susitelkę miestuose. Australijoje tankiausiai gyvenama rytinėje ir pietrytinėje pakrantėse. Sostinė yra Kanbera, nors didžiausi miestai – Sidnėjus ir Melburnas. Seniausi Australijos gyventojai vadinami Australijos aborigenais. Jie apsigyveno visame Australijos žemyne daugiau nei prieš 35 000 metų. Vertėsi žvejyba, medžiokle, rinko įvairius augalus, vaisius, riešutus, šaknis, sėklas, kriaukles ir moliuskus. Medžioklei naudojo ietis ir bumerangus.
Spustelėk aktyvias ikonėles ir sužinok apie Australijos aborigenus.
Šalies centrinėje dalyje, kur plyti bekraštės savanos, pusdykumės bei dykumos, iki šiol žmogus retas svečias. Šiandien ten gyvena tik keletas žmonių bendruomenių, dažniausiai aborigenų, kurių išlikę labai mažai.
Bumerangas yra lenktas, dažniausiai medinis svaidomasis ginklas. Jis grįžta atgal prie metiklio, kai metamas tam tikru kampu. Bumerangai naudojami medžioklei, sportui ir pramogoms.
Sidnėjaus operos teatras – vienas didingiausių pasaulio statinių ir Australijos simbolis.