Visos temos
Aplinkos pažinimas

Šiaurės Amerika yra šiauriniame ir vakariniame Žemės pusrutuliuose. Tai trečias pagal dydį žemynas po Azijos ir Afrikos. Su žemynu ribojasi trys vandenynai – Ramusis, Atlanto ir Arkties.

Šiaurės Amerikos klimatas įvairus dėl žemyno dydžio: nuo šaltų ir snieguotų regionų šiaurėje iki karštų ir drėgnų regionų pietuose. Geografinių zonų įvairovė lemia įvairų žemės paviršių: uolėti Kordiljerų kalnai vakaruose, derlingos Didžiosios lygumos centre ir apaugę Apalačų kalnai rytuose.

Spustelėk aktyvias ikonėles ir sužinok apie Šiaurės Amerikos klimatą ir kraštovaizdį.

Nuo tundros šiaurėje iki dykumų pietvakariuose ir miškų rytuose bei centrinėje dalyje aptinkama įvairių augalų ir gyvūnų. Kai kurie gyvūnai yra būdingi tik tam tikriems regionams, o kiti gyvena visame žemyne. Šiaurėje auga tundros augalai, tokie kaip samanos ir žemaūgiai krūmai, vidutinio klimato zonose – mišrūs lapuočių ir spygliuočių miškai, o pietuose – įvairūs kaktusai ir sukulentai. Didžiosiose lygumose vyrauja prerijų žolės, o kalnų regionuose randama įvairių aukštikalnių augalų. 

Spustelėk paveikslėlius ir sužinok apie kelis Šiaurės Amerikos gyvūnus ir augalus.

Prieš atvykstant europiečiams į Šiaurės Ameriką, čia klestėjo įvairios indėnų tautos, turinčios savo unikalias kultūras ir gyvenimo būdus. Šiandien Šiaurės Amerika yra įvairi kultūrinė mozaika, kurioje susimaišė indėnų, europiečių, afrikiečių ir kitų tautų palikimai. Tai vienas kultūriškai įvairiausias pasaulio regionas. Didžiausios pagal gyventojų skaičių Šiaurės Amerikos valstybės: Jungtinės Amerikos Valstijos, Meksika, Kanada. Žmonių gyvenimas yra labai įvairus: gyvenama tiek didmiesčiuose, tokiuose kaip Niujorkas ir Los Andželas, kur nuolatinis šurmulys, tiek kaimiškose vietovėse – prerijose, kalnuose ir salose.

Spustelėk aktyvias ikonėles ir sužinok apie gyvenimą Šiaurės Amerikoje.

Dangoraižiai ir indėnai.
Atgal
Pirmyn
Atgal
Pirmyn